Nuostabios vasaros atostogos Bilunde

Vietiniai gyventojai jums pasakys, kad Jutlandija tai ir yra tikroji Danija, kur įsikūrę geriausi šalies paplūdimiai, didžiausias pramogų parkas ir nuoširdžiai sutinkamas kiekvienas čia atvykęs svečias. Jutlandijoje yra daugiau kalvų, daugiau ežerų ir miškų, o savita šviesa bei peizažai yra įkvėpę didžiausius Skandinavijos dailininkus.

Vakarų Jutlandijos pakrantėje yra įspūdingiausi Danijos paplūdimiai, įskaitant Vatų jūrą, besitęsiančią iki Vokietijos ir Nyderlandų. Toliau į žemyną Jutlandijoje yra įsikūrę zoologijos sodai, pramogų parkai, istoriniai turgaus miesteliai ir didžiųjų universitetų miestai. Iš tikrųjų Jutlandija turi viską, įskaitant ir tarptautinį Bilundo oro uostą vakarų Danijoje, iš kurio vykdomi tiesioginiai skrydžiai po visą Europą, taip pat į Rygą.

Magiškas LEGOLAND® pasaulis

Jesper Grønnemark nuotrauka

LEGOLAND® Billund Resort – tai su garsiais pasaulyje konstruktoriais siejamas pramogų parkas Bilunde, kuris yra žymiai daugiau nei tik lego miestelis. Tai visas kurortas, siūlantis nuotykius ir pramogas visai šeimai sausumoje, ant vandens ir ore.

LEGOLAND® kurorto žemėlapis

Kad ir kokie būtų jūsų šeimos narių poreikiai, sau tinkamas pramogas čia ras kiekvienas. Jūsų atžaloms ypač patiks populiarūs vaikų atrakcijonai, karališkieji rūmai, laukinės gamtos parkai, banginių stebėjimas, ruonių safaris, vikingų miestai, geriausi Danijos paplūdimiai ir dar daug kitų įdomių pramogų bei atrakcijų.

Tiems, kuriuos žavi spalvingas povandeninis pasaulis, LEGOLAND® Atlantis garantuoja puikią patirtį. Tai akvariumas, pastatytas aplink iš LEGO® detalių sukonstruotus narus ir povandeninius laivus, kuriame sutiksite ryklius, rajas ir kitas tropines žuvis. Ypatingai drąsūs lankytojai aštuonių metrų ilgio stikliniame tunelyje gali akis į akį susitikti su įvairiomis jūros gelmių būtybėmis.

Ir vis dėlto, kad ir kaip jums patiktų „Atlantis“ bei daugybė pasivažinėjimų linksmaisiais kalneliais, LEGOLAND® yra viskas apie pavyzdinę mažų detalių visatą, kuri yra vadinama Minilandu.

Perspėjame: jei čia važiuojate, jums gali prireikti daugiau nei vienos dienos, ypač dėl vietoje taikomų „Covid-19“ saugos reikalavimų. LEGOLAND® LEGO® muziejuje rimti entuziastai gali pamatyti, kaip garsios plastikinės detalės evoliucionavo per tuos metus, kai jos pirmą kartą buvo pagamintos 1949 metais.

Tiems, kurie tiesiog norėtų panardinti pirštą į vandenį, verta aplankyti atskirą LEGO® House Bilunde. Tai tikra šventė mokantis žaisti. Čia visi suaugusieji ir vaikai bei tie, kurie širdyje dar jaučiasi vaikais, gali išlaisvinti savo kūrybiškumą tarp 25 milijonų LEGO® detalių.

Šeimos linksmybės aplink Bilundą

Be LEGO®, dar keli pramogų parkai paverčia „Vaikų sostinę“ geriausiu pasaulyje miestu vaikams.

WOW parkas

Vienas iš naujausių šiame stebuklingame pasaulyje yra WOW parkas – visiškai naujas žaidimų ir pramogų parkas laukiniame miške visai šalia Bilundo. Čia rasite šaunių iššūkių, smagių įspūdžių ir nuostabiai praleisite laiką su visa šeima. Linksminkitės visą dieną – medžiuose, miško paklotėse, žaisdami vandenyje ir net po žeme – visa tai jūsų laukia saugioje ir gražioje aplinkoje.

Didesniame nei 40 futbolo aikštelių plote esančiame WOW parke medžiuose yra įkurdinta daugybė medinių namelių, čiuožyklų ir kabančių tiltų, šuolių tinklų, nusileidimo trosais linijų, laukinių milžiniškų sūpynių, požeminių urvų ir didžiulių labirintų.

Givskudo zoologijos sodas

Givskudo zoologijos sode lankytojai gali vykti į safarį savo automobiliu ir savanoje išvysti laukinius gyvūnus, įskaitant raganosius, Afrikos antilopes ir liūtus. Zoologijos sodas taip pat gali pasigirti didžiausiu Europoje lokių aptvaru ir didžiausia Danijoje pingvinų kolonija.

Lalandia® Billund

Lalandia® Billund įsikūrusiame Aquadome™ rasite visas pramogas, įskaitant vandens kalnelius, bangų baseinus ir net sveikatingumo paslaugas. Mėgaukitės mažuoju rojumi maloniame atogrąžų klimate, patirkite vandens čiuožyklų jaudulį arba plaukite upe ir atsipalaiduokite. Jūs to nusipelnėte!

Kultūra

Pasakos ir pelkių kūnai, raganos ir vikingai, šiuolaikinis menas ir istorinės kelionės laiku vakarinę Daniją paverčia būtinu aplankyti objektu bet kokio amžiaus kultūros mylėtojui.

Hanso Christiano Anderseno muziejaus

Mažosios undinės, Sniego karalienės ir kitų pasakų gerbėjai neturėtų praleisti progos aplankyti visiškai naujo Hanso Christiano Anderseno muziejaus. Funeno saloje, į rytus nuo Bilundo, įsikūręs žaismingas muziejus yra skirtas garsaus danų autoriaus gyvenimui ir kūrybai. Jame yra sutvarkytas užburtas sodas su pasakų labirintu.

Ribės vikingų centras

Akmenimis grįstos gatvės ir rastiniai namai Ribės mieste dvelkia senojo pasaulio žavesiu. Čia taip pat įsikūrusios dvi, visai šeimai patiksiančios lankytinos vietos – tai Ribės vikingų centras, kuriame pasakojama miesto, buvusio vikingų prekybos uostu, praeitis ir HEX! – naujas muziejus, kuriame sužinosite viską apie XV-XVII amžiaus Europos raganų medžiokles.

Aarhusas meno muziejai

Kim Wyon nuotr

Draugiškos atmosferos ir kompaktiško dydžio Aarhusas idealiai tinka šeimoms, norinčioms pasimėgauti „Scandi-cool“ kultūra. Mieste yra vienas geriausių Europos meno muziejų „ARoS“, kurio akcentas yra vaivorykštės spalvų Olafur Eliasson panorama ant stogo – taip pat Den Gamle By – interaktyvus muziejus po atviru dangumi apie gyvenimą senovėje.

Robino Skjoldborgo nuotr

Visai šalia miesto yra nuostabus Moesgaardo muziejus, kurio pagrindinis traukos objektas yra „Grauballe Man“ nepaprastai gerai išsilaikęs žmogaus, gyvenusio apie 300 m. pr. Kr., kūnas, kuris po dviejų tūkstančių metų buvo iškastas iš netoliese esančių durpynų.

Gamta ir laikas gryname ore

Danija, turinti ilgą besidreikiančią pakrantę ir šimtus salų, yra puikus pasirinkimas paplūdimio gerbėjams, tačiau taip pat ir lauko pramogų mylėtojams. Čia galėsite leistis į ruonių safarį, paukščių stebėjimo ekskursijas ir trolių lobių paieškas.

Pelkės bokštą

Vaikams patiks lipti į Pelkės bokštą, 25 metrų aukščio spiralinę apžvalgos aikštelę Pietų Jutlandijoje. Nuo garsiojo architekto Bjarke Ingels suprojektuoto bokšto viršaus atsiveria fantastiški aplinkinių pelkių vaizdai – tai ypatingas malonumas gamtos mylėtojams.

Juodąją saulę

Pavasaris ir ruduo suteikia šeimoms galimybę pamatyti vieną iš didžiausių Danijoje gamtos reiškinių – Juodąją saulę arba „Sort Sol“, kai milijonai migruojančių varnėnų užpildo dangų virš Vatų jūros nacionalinio parko pelkių pietvakarių Jutlandijoje.

Ruonių safariu

Laukinės gamtos gerbėjai galės mėgautis ruonių safariu Vatų jūros nacionaliniame parke, kuriame jie gali artimiau susipažinti ir bendrauti su nuostabiais, vandens gyventojais – ruoniais.

Šokinėja saloje

Šeimos, ieškančios Danijos vasaros rojaus, turėtų pakelti bures ir vykti į salą Pietų Funeno salyne, kuriame būtina aplankyti daniškąją hygge filosofiją puoselėjančią mažąją salą – Æro ir paukščių įvairove garsėjačią salelę – Avernakø. Na, o senojo pasaulio mylėtojai tikrai neliks abejingi apsilankę 100 metų senumo dvistiebiame laive Meta.

Anglimis kūrenamas irklavimo garlaivis

Panašiai bet kokio amžiaus vaikai galės mėgautis ramia kelione Hjejlenu – anglimis kūrenamu irkliniu garlaiviu, kuris nuo 1861 metų plaukiojo Šilkeborgo ežerais.

Milžiniški troliai

Šeimos, norinčios išvengti įprastų turistinių vietų lankymo, gali leistis į trolių medžioklę ir ieškoti kelių neįprastų milžiniškų trolių, kuriuos danų menininkas Thomas Dambo (https://www.visitdenmark.com/denmark/explore/forgotten-giants-gdk1091362 ) kuria iš perdirbtų medžiagų ir slepia juos po visą šalį. Aarhus miestas yra trolių Simono ir Amino namai, o Funeno saloje lankytojai ras „Hans Hulehånd“.

Daugiau apie Daniją sužinosite apsilankę oficialioje svetainėje visitdenmark

Ieškoti skrydžių į Bilundą

Related articles

We are big on Instagram

Follow us on Instagram
Follow us on Instagram